Kategorie
Filtry
Zainspiruj się
Fotel do pracy zdalnej – podpowiadamy, jakie krzesło do pracy w domu najlepiej zda egzamin
Czytaj więcejKrzesła do biurka dla dzieci – stworzenie komfortowego miejsca do nauki dla swojego dziecka to ważna kwestia.
Czytaj więcejMeble młodzieżowe
Jakie meble młodzieżowe warto wpisać na swoją listę zakupów, aranżując pokój nastolatka? Przede wszystkim wygodne łóżko. W końcu dzięki właściwej regeneracji nasza pociecha ma siłę nie tylko na naukę, ale i zabawę. Poza tym przydatne okaże się wiele miejsca na przechowywanie. Na wagę złota okażą się różne szafki, komody czy półki. Pamiętaj bowiem, że nastolatek poza ubraniami i bibelotami posiada także wiele książek oraz przyborów naukowych. Co jeszcze jest istotne? Z całą pewnością odpowiednie biurko młodzieżowe i wygodne krzesło na kółkach (dobrze byłoby gdyby posiadało również podłokietniki i regulowane oparcie). Weź pod uwagę, że młodzież spędza dziś przed komputerem wiele godzin - zarówno na nauce, jak i rozrywce. W związku z tym w pokoju nastolatka nie powinno zabraknąć tych dwóch elementów.
Oświetlenie pokoju młodzieżowego
A skoro o biurku mowa, nie zapominaj, że ważne jest także właściwe oświetlenie. Poza głównym źródłem światła, które daje zazwyczaj lampa umieszczona w centralnym punkcie pomieszczenia, warto postawić także na lampkę do czytania przy łóżku oraz do nauki na biurku. Dzięki właściwemu oświetleniu nie tylko zadbasz o oczy pociechy, lecz także sprawisz, że pokój dziecka stanie się jeszcze bardziej przytulny. Pamiętaj jednak, by do pracy dobrać żarówki o chłodniejszej barwie. Pomogą one bowiem utrzymać koncentrację nastolatka (i nie tylko!).
Meble młodzieżowe
Kolor ścian w pokoju młodzieżowym
Jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować pokój młodzieżowy, przemyśl także kolory ścian. Na jakie farby warto się zdecydować? Najlepszym pomysłem okażą się stonowane, klasyczne barwy, takie jak biel, beż czy popiel. Dlaczego? A chociażby dlatego, że działają one wyciszająco i pomagają utrzymać koncentrację. Poza tym nigdy nie wyjdą z mody i szybko się nie znudzą, w związku z czym, można to uznać za rozwiązanie na lata. Jeśli jednak twoje dziecko chce urządzić pokój w bardziej wyrazistych kolorach, doradź mu błękit czy jasną zieleń. Takie odcienie można bowiem uznać za "nie przeszkadzające". Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku ostrych, wyrazistych kolorów, takich jak pomarańcz czy czerwień. One potrafią rozpraszać uwagę. Jeśli więc nastolatek nie wyobraża sobie swojego pokoju bez tego rodzaju barw, zaproponuj mu pomalowanie tylko jednego fragmentu ściany w tym odcieniu lub też wyłożenie jednej ze ścian tapetą, gdzie kolor ten występuje w motywie wzoru.
Wnętrza młodzieżowych pokoi - dodatki
W projekcie aranżacji pokoju nastolatka nie powinno też zabraknąć akcesoriów, które podkreślą młodzieżowy charakter pomieszczenia. Świetną dekoracją pokoju mogą być plakaty. Poza tym przytulności dodadzą miękkie poduchy i grube dywany. Z kolei duże lustra optycznie powiększą małe pokoje. Jeśli w danym pomieszczeniu mieszka dwóch nastolatków, zadbaj też o to, by każde z dzieci miało odrobinę intymności. W tym celu możesz zakupić stylowe parawany lub zbudować małą ściankę działową z lameli.