Domowe biuro

Biuro – niezależnie od tego, czy zlokalizowane jest w biurowcu czy w domowym zaciszu – to miejsce, w którym spędzamy większość naszego czasu w ciągu dnia. W związku z tym wybór mebli do takiej przestrzeni nie powinien być dziełem przypadku. Właściwie dobrane krzesło do pracy czy biurko pomoże nam nie tylko utrzymać prawidłową postawę, lecz także zachować koncentrację i uniknąć bólu pleców czy głowy. Na jakie więc meble do biura warto się zdecydować? Przyjrzyj się wyselekcjonowanym przez nas produktom i spraw, że praca będzie jeszcze przyjemniejsza.


KategorieZainspiruj się

Fotel do pracy zdalnej – Jakie są jej rodzaje i jak dobrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Czytaj więcej

Biurko względem okna – podpowiadamy, jak stworzyć w domu najlepsze warunki do nauki i pracy

Czytaj więcej

Meble do biura – zakupowa lista

Jakie meble do biura warto kupić? Jeśli zdecydujemy się na stworzenie miejsca pracy w domu, z pewnością przyda nam się wygodny fotel z regulowanym oparciem i podłokietnikami. Na wagę złota będzie także szerokie biurko z szufladami. Jeśli posiadamy wiele dokumentów, przyda się też regał czy komoda. A co powinniśmy wpisać na shopping listę, jeśli chcemy urządzić klasyczne biuro dla pracowników? Poza wygodnym i fotelami i biurkami z szufladami zawsze przydatne będą regały do przechowywania dokumentów. Poza tym dobrym pomysłem będzie inwestycja w kanapy i stolik i kawowe.

Meblościanka do biura

Czy meblościanka do biura to dobre rozwiązanie? Jeśli w danej pracy niezbędne jest trzymanie dużej ilośc i dokumentów, z pewnością tak. Takie meble mają bowiem przeważnie spore możliwości przechowywania. A co w sytuacji, gdy nie musimy „otaczać” się segregatorami i teczkami? Meblościanka może pięknie ozdobić ścianę i posłużyć jako element dekoracyjny. Nie na wszystkich półkach trzeba kłaść dokumenty. Stylowe roślinki, rzeźby czy świece mogą nadać wnętrzu przytulności. Jest to spory plus zarówno dla pracowników, jak i osób, które dane biuro odwiedzają.

Meble do biura

Jakie powinny być meble do biura? Przede wszystkim z ich pomocą warto podzielić daną przestrzeń na strefy. W końcu w biurze nie tylko pracujemy, ale także przyjmujemy gości, nawiązujemy relacje ze współpracownikami i odpoczywamy między zadaniami. W związku z tym poza klasycznym biurkiem i fotelem, nie zapominajmy o kanapach i stolikach kawowych. Poza tym wybierając meble do biura dobrze jest się zdecydować na produkty w neutralnej kolorystyce. Dlaczego? Żywe kolory może i pobudzają, ale odbierają też koncentrację. Poza tym mogą szybko się opatrzeć. Z neutralnymi barwami łatwiej też trafić w gusta większości pracowników. A  w końcu to właśnie on i mają się czuć w tym miejscu dobrze, prawda?

Meble do biura domowego

W domowym biurze najważniejsze jest odpowiednie biurko oraz krzesło. Jeśli mowa o pierwszym meblu, powinien on być duży i stabilny. Pamiętajmy, że na jego blacie powinien zmieścić się nie tylko komputer, ale także napój i potrzebne do pracy dokumenty i akcesoria. Eksperci twierdzą, że minimalna szerokość takiego blatu powinna wynosić 160 centymetrów, głębokość 80 centymetrów, a wysokość 75 centymetrów. A co z fotelem?

Krzesło w domowym biurze powinno posiadać kilka specjalnych funkcji. Konkrety? Bardzo ważną kwestią są regulowane oparcia oraz podłokietniki, które w każdym momencie będziesz mógł odchylić. Pomocnym wariantem będzie także inwestycja w panel lędźwiowy. Za komfort odpowiada również odpowiedniej wielkość i siedzisko (najlepiej pięćdziesiąt osiem centymetrów głębokie i pięćdziesiąt centymetrów szerokie) oraz jakościowe wypełnienie krzesła. Na wagę złota będzie też funkcja bezwysiłkowego obracania fotela.

Przypomnijmy, że niewłaściwie dobrane biurko i krzesło niosą ze sobą wiele przykrych konsekwencji. Siedząc w niewygodnej pozycji często pogarszamy naszą postawę, a przez to pojawiają się bóle pleców czy głowy. Gdy jest nam niewygodnie pojawia się też gorsza koncentracja i rozdrażnienie.

Meble do biura – gdzie kupić?

Gdzie kupić meble do biura? Możliwość i jest naprawdę sporo. My zachęcamy oczywiście do odwiedzenia strony lectus24.pl. Na naszej stronie czekają na ciebie meble do biura w różnych formach i kolorach. A gdyby tego było mało, nierzadko można upolować także nie lada cenową gratkę!

+
ZALOGUJ
ZALOGUJ
lub
ZAREJESTRUJ