Ortopedyczne

+

Materiał

  Kategorie

   Kolekcje

    Styl

     Wysokość

     Od 
     do 

     Trendy

      Szerokość

      Od 
      do 

      Kolor

       Głębokość

       Od 
       do 

       Czas wysyłki

        Cena

        Od 
        do 
        Wyprzedaż
        W showroomie
        Wysyłka wspólna
        Sortowanie

        Filtry

         Pokazuje0zproduktów
         Pokaż więcej
         93%

         zadowolonych klientów

         (na podstawie 1423 opinii)

         Materace ortopedyczne

         Materace ortopedyczne służą profilaktyce schorzeń kręgosłupa. Innymi słowy, pomagają zapobiegać powstawaniu oraz rozwijaniu się chorób kręgosłupa podczas snu. Główną rolą takiego materaca jest sprzyjanie utrzymaniu właściwej pozycji kręgosłupa. Tego rodzaju materace mają również proporcjonalnie rozmieścić nacisk na ciało. Ma to na celu odciążenie jego wypukłych części oraz podparcie wgłębień. Najlepsze materace ortopedyczne to takie, które cechuje 7 stref podparcia kręgosłupa. Sprawiają one, że każda jego część jest odpowiednio ułożona.

         Materac ortopedyczny - rodzaje

         Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy ortopedycznych. Możemy je klasyfikować ze względu na rozmiar oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. I tak wyróżniamy materace ortopedyczne jednoosobowe oraz materace ortopedyczne podwójne. Wśród takich do sypialni z pojedynczym łóżkiem znajdziemy materac ortopedyczny 80x200, nieco szerszy materac ortopedyczny 90x200 oraz materac ortopedyczny 120x200Dużo większy wybór jest wśród materacy dla par. Znajdziemy tutaj niezbyt szeroki materac ortopedyczny 140x200, oraz klasyczny materac ortopedyczny 160x200.  Dla osób dysponujących większą przestrzenią dobrym wyborem będzie materac ortopedyczny 180x200 oraz największy  materac ortopedyczny 200x200.

         Materac ortopedyczny na kręgosłup

         Wybierając materac ortopedyczny należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Główne z nich to waga osoby, dla której będzie on przeznaczony oraz rodzaj schorzenia, z jakim się ona boryka.  Przy wyborze takiego materaca należy zwrócić uwagę na obecność tzw. 7 stref podparcia kręgosłupa. Materace 7-strefowe doskonale dopasowują się do kształtu ciała i perfekcyjnie podpierają nasz kręgosłup. Jednak materac ortopedyczny jest zalecany nie tylko osobom borykającym się z bólami kręgosłupa. W zależności od materiału wypełnienia może on również pomagać w leczeniu bólów szyi, stawów i mięśni, eliminować cierpnięcie nóg i ramion oraz przyśpieszać regenerację po urazach i operacjach.

         +
         ZALOGUJ
         ZALOGUJ
         lub
         ZAREJESTRUJ