Kieszeniowe

+

Materiał

  Kategorie

   Kolekcje

    Styl

     Wysokość

     Od 
     do 

     Trendy

      Szerokość

      Od 
      do 

      Kolor

       Głębokość

       Od 
       do 

       Czas wysyłki

        Cena

        Od 
        do 
        Wyprzedaż
        W showroomie
        Wysyłka wspólna
        Sortowanie

        Filtry

         Pokazuje0zproduktów
         Pokaż więcej
         93%

         zadowolonych klientów

         (na podstawie 1423 opinii)

         Materace kieszeniowe

         Materace kieszeniowe  to rodzaj materaców sprężynowych. Są one wyposażone w system pojedynczych sprężyn, z których każda umieszczona jest w osobnej kieszonce. Sprężyny mają walcowaty kształt i niewielkie rozmiary. Dlatego materac kieszeniowy zawiera ich bardzo dużo. Niektóre modele mają ich nawet 1000. Generalna zasada jest taka, że im więcej kieszonek, tym lepsza jakość snu. Tajemnica tkwi jednak nie tylko w ilości, ale w sposobie łączenia kieszonek. Każda sprężyna znajduje się w woreczku wykonanym z tkaniny. Woreczki te zostają ze sobą połączone rzędowo. W efekcie to właśnie one, a nie sprężyny są ze sobą spojone. Ma to sprawić, że każda sprężyna pracuje oddzielnie, tym samym perfekcyjnie dopasowując się do kształtu naszego ciała. Ten efekt określamy elastycznością punktową materaca. Ponieważ każda sprężyna to osobny punkt podparcia, im jest ich więcej, tym lepiej materac dostosuje się do naszej sylwetki.

         Rodzaje materaców kieszeniowych

         Oczywiście kieszonki ze sprężynami nie są jedynym komponentem materaców kieszeniowych. W ich skład wchodzą także pianki. Przykładem jest materac kieszeniowy z pianką termoelastyczną. Jest to materac o miękkiej powierzchni, bardzo czuły na dotyk. Gdy się na nim położysz, odniesiesz wrażenie "wtapiania się" w środek. Niektórzy nazywają to efektem otulenia, szczególnie zalecanym osobom marznącym w nocy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli materaców kieszeniowych z pianką elastyczną. Mają one dodatki w postaci mat kokosowych, filcu lub na przykład warstwy lateksu.  Materac kieszeniowy z matą kokosową jest nieco twardszy. Właściwości utwardzające ma kokos, który dodatkowo świetnie przepuszcza powietrze. Natomiast  materac kieszeniowy z lateksem jeszcze lepiej dostosowuje się do kształtu ciała zapewniając wysoki komfort snu. Jeśli zależy Ci na długiej żywotności materaca, możesz wziąć pod uwagę materac kieszeniowy z filcemFilc jest surowcem naturalnym, umieszczonym między sprężynami a wkładem. Naturalny filc znacznie wydłuża żywotność materaca.

         Cichy i miękki materac 

         Ogromną zaletą materacy kieszeniowych jest ich cicha praca. To także efekt wyposażenia produktu w wiele kieszonek. Jest to wprost idealne rozwiązanie dla par. Kiedy jedna osoba ma tendencje do niespokojnego snu, druga nie odczuje mocno jej ruchów. Materac kieszeniowy jest zazwyczaj dość miękki. Dlatego, kiedy na nim usiądziemy, łatwo się w niego zagłębimy. Jednak przy pozycji leżącej, a do takiej przecież powinien służyć materac, nie jest to odczuwalne. Materiał bardzo dobrze otuli nasze ciało dostosowując się do jego kształtu. 

         +
         ZALOGUJ
         ZALOGUJ
         lub
         ZAREJESTRUJ