Bonellowe

+

Materiał

  Kategorie

   Kolekcje

    Styl

     Wysokość

     Od 
     do 

     Trendy

      Szerokość

      Od 
      do 

      Kolor

       Głębokość

       Od 
       do 

       Czas wysyłki

        Cena

        Od 
        do 
        Wyprzedaż
        W showroomie
        Wysyłka wspólna
        Sortowanie

        Filtry

         Pokazuje0zproduktów
         Pokaż więcej
         93%

         zadowolonych klientów

         (na podstawie 1423 opinii)

         Materace bonellowe

         Materace bonellowe to drugi, po materacach kieszeniowych, rodzaj materaców sprężynowych. Wypełnione są one sprężynami bonellowymi, które mają kształt klepsydry. Sprężyny połączone są ze sobą drutem, co powoduje tzw. sprężystość progresywną. Sprawia to, że niewielki nacisk powoduje mały opór materaca. A im większy nacisk, tym większy opór. Ten rodzaj materaców występuje w wielu rozmiarach. Materac bonellowy 90x200 to opcja dla jednej osoby. Podobnie jak materac sprężynowy 80x200. Jeśli interesują Cię warianty małżeńskie polecamy materac bonellowy 160x200 bądź materac bonellowy 180x200. Funkcję pośrednią pełnią: materac sprężynowy bonellowy 140x200 oraz materac 120x200. A jeśli Twoje łóżko jest naprawdę duże w grę wchodzi materac bonellowy 200x200

         Materac bonellowy = materac trwały

         Istotną zaletą tego rodzaju materaców jest ich długa żywotność i atrakcyjne ceny. Są dosyć twarde, dlatego bez obaw mogą z nich korzystać osoby o większej masie ciała. To powoduje jednak, że materac bonellowy nie dostosuje się idealnie do naszej sylwetki. A gdy na łóżku śpią dwie osoby, będą one odczuwały wzajemną zmianę pozycji. Istnieją różne materiały, które oprócz sprężyn, znajdują się w materacach bonellowych. Przykładem może być materac bonellowy kokosowy. Posiada on warstwę maty kokosowej, która utwardza materiał sprawiając jednocześnie, ze lepiej przepuszcza on powietrze.  Materac bonellowy z filcem jest natomiast niezwykłe trwały, gdyż warstwa filcu (podobnie jak warstwa pianki poliuretanowej) nałożona jest obustronnie. 

         Materac bonellowy - dla kogo

         Dzięki wspomnianej wcześniej sprężystości progresywnej materace bonellowe są odpowiednie dla osób o zróżnicowanym wzroście i różnej wadze. Wszystko dzięki temu, że materac jest twardy i odporny na odkształcenia. Z tego właśnie powodu materace bonellowe często możemy zobaczyć w hotelach i pensjonatach. Używają ich przecież różne osoby, a materac powinien dostosować się do każdej z nich. Czy jednak warto zaopatrzyć się w taki produkt w domu? To zależy. Jeśli zależy Ci na oszczędności taki wybór może być strzałem w dziesiątkę. Ceny są przystępne i uzależnione głównie od rodzaju dodatków. Na łóżko z takim podłożem mogą też zdecydować się osoby o większej wadze. Materac bonellowy jest dość twardy, dzięki czemu dobrze utrzymuje ciężar ciała. Sprężyny są również wytrzymałe, powodując długą żywotność produktu, oraz nie odkształcają się. Możesz wziąć pod uwagę materac bonellowy także jeśli często gościsz członków rodziny lub znajomych. Nie dostosowuje się on idealnie do kształtu ciała, dlatego z powodzeniem może być używany przez różne osoby. 

         +
         ZALOGUJ
         ZALOGUJ
         lub
         ZAREJESTRUJ