Oferty firm produkujących meble ogrodowe pękają w szwach. I co do prawdziwości tego twierdzenia z pewnością nie trzeba przekonywać nikogo, kto jest właśnie na etapie poszukiwań idealnego zestawu na swój taras. Produkty drewniane, plastikowe, rattanowe, a może technorattanowe? Opcji masz naprawdę wiele. Skąd więc wiadomo, który wybór będzie najlepszy? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka, a my w tym artykule podpowiemy ci, dlaczego akurat meble aluminiowe są jedną z nich.
Meble ogrodowe aluminiowe – plusy
Jeśli poszukujesz mebli ogrodowych, przeważnie możesz wybierać pomiędzy rattanowymi, technorattnowymi, plastikowymi, drewnianymi czy aluminiowymi. I choć każdy z wymienionych wariantów posiada plusy, według nas ostatnia opcja zasługuje w szczególności na uwagę. Dlaczego? A chociażby dlatego, że tego typu produkty są jednymi z najbardziej trwałych. Co to oznacza? Meble ogrodowe aluminiowe są wytrzymałe na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Tego rodzaju kanapy czy stoliki, wystawione nawet przez długi czas na promieniowanie słoneczne, nie stracą więc koloru, a ponadto nie ulegną procesowi rdzewienia pod wpływem opadów deszczu czy śniegu (są pokryte farbą, która chroni je przed korozją). Niestraszne będą im również wahania temperatur – zarówno upał, jak i mróz. Jakie wnioski z tego płyną? Meble aluminiowe możesz trzymać na zewnątrz przez cały rok. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla właścicieli mieszkań z balkonem, gdzie przechowywanie krzeseł czy stołów tarasowych w zamkniętym pomieszczeniu nie jest możliwe. Co więcej mebli tego typu nie musisz również zabezpieczać zimą w żaden szczególny sposób – w przeciwieństwie do ich rattanowych czy wiklinowych odpowiedników. Kolejnym ich plusem jest także stosunkowo niska cena oraz wysoka uniwersalność. Meble tego typu potrafią się wpasować w wiele wnętrz – doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Dodajmy też, że meble ogrodowe z aluminium są bardzo lekkie, dzięki czemu nie będziesz mieć żadnego problemu ze zmianą ich położenia.
Meble ogrodowe aluminiowe – jak o nie dbać?
Jak już wspomnieliśmy, zestawy mebli aluminiowych charakteryzuje wysoka jakość. Produkty te ani nie tracą swojego pierwotnego blasku, ani nie rdzewieją na skutek kontaktu z deszczem czy śniegiem. Jeśli więc nie masz możliwości, by przechować je w okresie jesienno-zimowym w suchym pomieszczeniu, nie martw się, ponieważ aluminiowej kanapie czy stolikowi nic się nie stanie – nawet podczas dużych mrozów. Co więcej, tego typu mebli nie musisz owijać żadną folią czy pokrowcem. A co z obiciami i poduchami? Większość z nich pokryta jest plamoodpornymi tkaninami, dzięki czemu i o ich wygląd i kondycję nie trzeba się martwić. Wszelkie zabrudzenia powstałe na skutek użytkowania usuniesz natomiast przy pomocy wilgotnej ściereczki, nasączonej detergentem.
Nowoczesne meble ogrodowe aluminiowe – na które modele warto zwrócić uwagę?
Wybór mebli z aluminium jest naprawdę ogromny. Oferty sklepów meblowych bogate są w produkty o różnych kolorach stelaży, tkaninach obiciowych czy formach. Ponadto bardzo często będziesz mieć do wyboru kupno kanapy solo lub też w zestawie. Jakie opcje okażą się w tym przypadku najlepsze? Cóż, prawdę pisząc na to pytanie nie ma jednej, właściwej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem nie tylko od twojego gustu, lecz także od wielkości tarasu. Jeśli jesteś ograniczony miejscem, polecamy wybrać aluminiowy kosz – kokon, który z pewnością nada bardzo stylowego i modnego charakteru każdemu wnętrzu. Jeśli jednak masz możliwość, by zagospodarować nieco większą strefę ogrodowego relaksu, polecamy postawić na zestaw mebli aluminiowych. Nie wiesz, na który się zdecydować? My polecamy pięcioosobowy narożnik Lamongo naszej marki, sprzedawany w komplecie ze stolikiem z czarnym, szklanym blatem. Sofę możesz nabyć w kolorze szarym. Co ważne, kanapa obita jest tkaniną hydrofobową, a część mebla można przekształcić w leżankę, ustawiając przy tym jeden z pięciu poziomów wysokości. Zestaw ten z pewnością doskonale zaprezentuje się zarówno na nowoczesnym, jak i klasycznym tarasie.
KOMENTARZE