Łóżko tapicerowane
czy kontynentalne?
„Śpiewać każdy może. Czasem lepiej, a czasem trochę gorzej. Ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi.” - tej piosenki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.
Znają ją i starsi, i młodsi. Ale co śpiewanie ma wspólnego z łóżkiem? Więcej, niż myślisz. Bo przecież spać też każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale w tym przypadku głównie o to chodzi, jak co komu wychodzi i... jak się z łóżka schodzi, o czym zaraz się przekonacie.
Łóżko kontynentalne jest wysokie. Zawsze.
Jeśli postawimy przed Tobą łóżko kontynentalne i tradycyjne w oczy rzuci Ci się podstawowa różnica: wysokość. Łóżko typu boxspring to iście królewski wynalazek. Jest duże i masywne, a powierzchnia spania znajduje się wysoko nad podłogą. Odległość rzędu 60-70 centymetrów to czasem nie lada dystans do pokonania, szczególnie, jeśli dziecko jest częstym gościem w naszej sypialni. Z drugiej strony, bardzo łatwo i wygodnie się z niego schodzi. Jak widać na zdjęciach, różnica między wysokością spania na obydwu meblach jest kolosalna. W przypadku łóżka tradycyjnego to ok. 30 centymetrów, czyli – jak łatwo policzyć – połowa wartości łóżka kontynentalnego.
Co kryje w sobie łóżko kontynentalne?
Skoro łóżka kontynentalne są wysokie, pozostaje pytanie, z czego się składają. I tutaj mamy trzy główne elementy: skrzynia materace bonellowe lub kieszeniowe, materac nawierzchniowy (toper). Każdy podstawowy podział ma jednak wyjątki od reguły.
Tak jest także w tym przypadku. I tak skrzynia w łóżku kontynentalnym ma kilka wariantów. Podstawowy to pusta skrzynia, bez pojemnika na pościel. Drugą opcją jest dodatkowa warstwa materaca. Chodzi o to, że skrzynia nie jest pusta, ale zyskuje towarzystwo w postaci materaca. Pewnie zastanawiasz się teraz, po co ten zaklęty w skrzyni materac, skoro i tak do dyspozycji są już trzy... Odpowiedzią na to niech będzie parafraza słynnej piosenki... „Wygoda, wygoda, każdej chwili szkoda...”. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa komfort i sprawia, że jest jeszcze bardziej miękko i przytulnie.
Łóżko kontynentalne z pojemnikiem czy szufladami?
Jedni cenią komfort, inni porządek. A dla miłośników połączenia tych dwóch cech mamy coś specjalnego - łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel. Tutaj mamy trzy opcje wyboru: łóżko kontynentalne z pojemnikiem otwieranym od góry, łóżko kontynentalne z szufladami wysuwanymi po bokach, łóżko kontynentalne z szufladami wysuwanymi od przodu.
Łóżko kontynentalne z pojemnikiem czy szufladami?
Jeśli zależy Ci na praktycznym meblu, możesz wybrać łóżko kontynentalne, w którym ukryjesz kołdrę, poduszki, czy pościel. Jak zrobić to najlepiej, czyli zgodnie ze swoimi potrzebami? Odpowiedź jest prosta. Funkcję pojemnika w łóżku kontynentalnym pełni skrzynia. Oznacza to, że możesz wykorzystać całą jej powierzchnię.
„Łącząc kontrastowe materiały połączymy miejsce spotkań z relaksem i odpoczynkiem”
Łazienka boho – wzory
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o komfort Uff...pierwsze koty za płoty. Etap teoretycznego zapoznania się z łóżkiem kontynentalnym mamy za sobą. Pewnie już wiesz, czy dojdzie do warsztatów praktycznych, czy pierwsza randka będzie tą ostatnią. Jeśli jednak wciąż masz zmieszane uczucia, specjalnie dla Ciebie mamy krótkie podsumowanie. Łóżko kontynentalne jest dla Ciebie jeśli: cenisz sobie komfort Twoja sypialnia jest dość duża, lubisz spać wysoko nad podłogą, interesuje Cię wysoki zagłówek, szukasz rozwiązania na lata. Jeśli na większość z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, może to oznaczać, że z łóżkiem typu boxspring dogadasz się znakomicie. A jeśli wciąż trwasz w głębokiej niepewności, lub chcesz po prostu poznać nasze meble bliżej, zajrzyj do zakładki łóżka kontynentalne lub obejrzyj naszą instrukcję :).