Jak urządzić gabinet prezesa? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać
Nowoczesny gabinet prezesa nie przypomina już tych przestrzeni, które pamiętamy ze starych filmów.
Tego typu pomieszczenia dziś urządza się w zdecydowanie bardziej przytulny i funkcjonalny sposób. Jak zatem urządzić dziś gabinet prezesa? Zebraliśmy kilka cennych wskazówek i umieściliśmy je w tym artykule.
Jak urządzić gabinet prezesa? Zacznij od wydzielenia stref
Jak już wspomnieliśmy nowoczesny gabinet prezesa to dziś nie tylko miejsce, gdzie pracuje się przy biurku i komputerze. Tego typu pomieszczenie służy również przyjmowaniu współpracowników czy klientów. W związku z tym, projektując pokój szefa warto mieć na uwadze te kwestie i podzielić dane cztery kąty na strefy. Pierwsza sfera? Z pewnością trzeba oddzielić miejsce do pracy przy biurku. W jaki sposób? Duże biurko i wygodny fotel wyznaczą to miejsce. Poza tym warto też przeznaczyć przestrzeń na przechowywanie ważnych dokumentów. W tym przypadku zdadzą egzamin zamykane szafy czy komody. Nie należy również zapomnieć o strefie przyjmowania gości. Tutaj sprawdzą się dwa wygodne fotele czy małe kanapy, a także kawowy stolik. O czym jeszcze dobrze jest pamiętać? O kąciku do relaksu. Weź bowiem pod uwagę, że szefowie nierzadko spędzają w biurach długie godziny. W związku z tym wygodny fotel, ekspres do kawy czy barek, a także szafka na rzeczy osobiste z pewnością okażą się bardzo przydatne.
Jak urządzić gabinet prezesa? Odpowiednie biurko i fotel to podstawa
Jak już wspomnieliśmy, szefowie nierzadko spędzają długie godziny w swoich biurach – zazwyczaj siedząc przy komputerze. W związku z tym odpowiednie biurko i fotel to podstawa wyposażenia ich gabinetu. Na jakie modele warto postawić? Zacznijmy od tego, że zarówno stół, jak i krzesło należy dopasować klimatem do reszty biura. Poza tym biurko powinno być duże i solidne, tak by bez problemu na jego blacie zmieścił się sprzęt elektroniczny oraz dokumenty, napój i akcesoria potrzebne do pracy. Zakłada się więc, że minimalna szerokość tego mebla do 160 centymetrów, głębokość 80 centymetrów, a wysokość 75 centymetrów. Weź jednak pod uwagę, że im większy blat, tym będzie ci wygodniej. A co z fotelem?
Krzesło do pracy powinno posiadać kilka specjalnych funkcji. Jakie na przykład? Bardzo ważną historią są regulowane oparcia oraz podłokietniki, które w każdym momencie będziesz mógł odchylić. Niezłym pomysłem będzie także inwestycja w panel lędźwiowy. Za komfort odpowiada też odpowiedniej wielkości siedzisko (najlepiej pięćdziesiąt osiem centymetrów głębokie i pięćdziesiąt centymetrów szerokie) oraz jakościowe wypełnienie krzesła. W nowoczesnym gabinecie prezesa na wagę złota okaże się również funkcja bezwysiłkowego obracania fotela.
Jak urządzić gabinet prezesa? Podpowiadamy, na jakie kolory i dodatki warto postawić
A jakie kolory powinny być w nowoczesnym gabinecie prezesa? Zdecydowanie stonowane i klasyczne. Tego rodzaju barwy nie tylko się nam szybko nie opatrzą, lecz także sprawią, że każdy kto odwiedzi nasze biuro, będzie się w nim czuł komfortowo. Jeśli lubisz mocne barwy, postaw na takie dodatki – na przykład kubki czy wazony. No właśnie, a jakie akcesoria warto umieścić w pokoju szefa? Bez wątpienia zestaw szklanek i filiżanek, żywe kwiaty, a także ramki na dyplomy czy certyfikaty. Niezłym pomysłem okaże się też wybór miłych poduch i miękkich dywanów, które nadadzą wnętrz przytulności. Nie zapomnij również o lampach – w nowoczesnym gabinecie powinny to być oryginalne modele.
„Nie należy również zapomnieć o strefie przyjmowania gości.”
Jak urządzić gabinet prezesa? Podpowiadamy, jakich błędów unikać Wiesz już, jak urządzić gabinet prezesa. A czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakich błędów powinno się unikać?
Pamiętaj, że pokój szefa to nie jego prywatna wizytówka. A zatem… aranżacje, które za bardzo pokazują danego człowieka i nie skupiają się na prestiżu, solidności podstaw i poczuciu bezpieczeństwa, mogą przynieść mało pożądany rezultat. Poza tym wybór bardzo wyrazistych, krzykliwych kolorów, a także zbyt wyszukanych mebli może sprawić, że szybko poczujemy się niekomfortowo w takim pomieszczeniu. Dodatkowo trudno będzie utrzymać uwagę i skupienie.