Biały to kolor, który nie tylko zawsze znajduje się w trendach, lecz także świetnie wpasowuje we wszystkie wnętrza. Jest neutralną barwą, która – co ważne – nie opatrzy się, a co za tym idzie, doskonale sprawdzi na meblach ogrodowych (i nie tylko), które kupujemy na więcej niż jeden sezon. Zastanawiasz się jednak teraz pewnie, jak o nie dbać, by przez lata zachwycały zarówno domowników, jak i gości? A może chcesz wiedzieć, na jaki konkretnie komplet dobrze jest się zdecydować? Jeśli na oba pytania właśnie odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz wiele przydanych wskazówek w temacie białych mebli na taras.

Białe meble na taras – jak utrzymać je w czystości?

I choć biały to jeden z najładniejszych i najbardziej eleganckich kolorów, gdy o nim mowa, prawdopodobnie większości na myśl w pierwszej kolejności przychodzi określenie „łatwo brudzący się”. No i właściwie trudno się z tym nie zgodzić. białe meble do ogrodu mogą więc początkowo wydawać się kiepskim pomysłem. Warto jednak wiedzieć, że jest to błędne myślenie. Dlaczego? Bardzo wiele zależy od tego, na jakie konkretnie białe meble na taras się zdecydujesz. Jeśli jednak postawisz na te, wykonane z aluminium, rattanu czy wikliny, możesz mieć pewność, że o ile nie zejdzie z nich farba, wszelkie zabrudzenia zmyjesz przy pomocy wilgotnej gąbki nasączonej detergentem. Jeśli jednak dojdzie do tego, że emaila zetrze się, tego typu produkty możesz bez trudu przemalować. Sytuacja nieco podobnie wygląda przy artykułach technorattanowych. Materiał ten jest aktualnie jednym z chętniej wybieranych przez klientów. Jednakże w tym przypadku ponowne malowanie mebla nie zda egzaminu, ponieważ tworzywo to ze względu na swoją gęstość nie przyjmie żadnej farby. Wszelkie zabrudzenia usunie się natomiast przy pomocy wody i detergentów.

Białe meble na taras – tworzywo z jakiego są wykonane ma ogromne znaczenie

Wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonano meble tarasowe białe jest ważny nie tylko ze względów utrzymania ich w czystości. Zanim bowiem kupisz swój wymarzony komplet, zastanów się, jakie masz możliwości jego przechowywania w okresie jesienno-zimowym. Jeśli bowiem postawisz na modele z aluminium czy technorattanu, problem ochrony przed deszczem, śniegiem czy mrozem masz z głowy. Tego typu meble są wytrzymałe na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, a zatem przez chłodniejszą część roku mogą stać na tarasie nawet bez dodatkowej ochrony w postaci folii. Inaczej sprawa wygląda przy produktach z rattanu, wikliny czy drewna. Te meble nie są odporne na negatywny wpływ pogody, a co za tym idzie, deszcz, śnieg czy duże wahania temperatur, a nawet silne promieniowanie słoneczne w lecie. Pod ich wpływem zostanie osłabiona kondycja mebli. Produkty te stracą również swój pierwotny blask. Aby więc temu zapobiec należy w czasie jesieni i zimy schować takie kanapy czy fotele do zamkniętego, suchego pomieszczenia. Jeśli jest to działanie niemożliwe, konieczne będzie zabezpieczenie mebli ochronną folią – trzeba zrobić to dokładnie, ale nie zbyt ciasno, ponieważ, jeśli nie będzie dochodziło powietrze, stworzysz doskonałe warunki do rozwoju grzybów i bakterii.

Białe meble na taras – wybierz komplet w odpowiednim klimacie

Decydując się na białe meble na taras, pamiętaj, by kupić komplet, który stylem nie odbiega od tego, który dominuje w twoim mieszkaniu. W końcu taras czy balkon to nierzadko przedłużenie domu, swego rodzaju kolejny pokój. A zatem – jeśli przykładowo zdecydowałeś się na aranżacje czterech kątów w klimacie boho, kup komplet w podobnym stylu. Konkrety? Świetnie sprawdzi się w tym przypadku wiklinowy czy rattanowy zestaw, a jeśli nie masz tyle miejsca na balkonie, zdecyduj się na wiszący fotel kokon. To aktualnie jedna z najmodniejszych i najpopularniejszych propozycji. Ciekawą opcją okaże się także krzesło z dużym oparciem, przypominającym liście kwiatów. Jeśli natomiast wybrałeś mieszkanie w stylu nowoczesnym, dobrym pomysłem będzie zakup białych mebli na taras, wykonanych z aluminium. Meble te przeważnie charakteryzują proste, minimalistyczne formy. Z kolei dla miłośników klimatu vintage, polecamy meble wykonane z wikliny i ozdobione poduchami z folklorystyczne wzory.