Szklane

+

Czas wysyłki

  Wysokość

  Od 
  do 

  Szerokość

  Od 
  do 

  Głębokość

  Od 
  do 

  Materiał

   Styl

    Kolor

     Cena

     Od 
     do 
     Wyprzedaż
     W showroomie
     Sortowanie

     Filtry

      Pokazuje0zproduktów
      Pokaż więcej
      93%

      zadowolonych klientów

      (na podstawie 1423 opinii)

      Stoły szklane

      Stół szklany czy drewniany?

      Utarło się, że dobry stół powinien być wykonany z drewna lub metalu. Jednak korzystanie z metalowego czy drewnianego stołu może nastręczać różnych problemów. Bo co w sytuacji, kiedy w naszym domu nie mieszkają dzieci? Czy wtedy także powinniśmy pomyśleć o stole, który jest duży i masywny? A jeśli nie jesteśmy wielbicielami przemysłowego minimalizmu? Na wszystkie te pytania odpowiedź jest jedna – nowoczesny szklany stół do jadalni.

      A więc szklany stół

      Stoły ze szkła zyskały popularność względnie niedawno, mimo że ich jakość znacznie przewyższa te klasyczne, drewniane czy metalowe. Wielu klientów waha się przed wyborem szklanego stołu, jednak ich obawy są nieuzasadnione. Poza tymi wcześniej wspomnianymi, stół szklany ma też wiele innych zalet - jak na przykład jego lekkość (zarówno ta optyczna, jak i fizyczna). Szklany stół bowiem nie „obciąża” pomieszczenia, w którym go ustawiono, a więc nie potęguje dodatkowo wrażenia przeładowania nawet w najbardziej bogato zaaranżowanej przestrzeni. Sprawdza się także w sytuacji, kiedy chcemy nadać naszej jadalni eleganckiego charakteru, bo w każdym otoczeniu wygląda niezwykle stylowo. Co najważniejsze, szkło jest także bardzo higieniczne – nie pochłania ani zapachów, ani tym bardziej płynów, a przy odpowiedniej pielęgnacji szklany stół będzie nam służył bardzo długo.

      Który szklany stół?

      Najważniejszą kwestią jest dokładne ustalenie naszych potrzeb i odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. W tym pierwszym pomoże szereg narzędzi, jakie udostępnia nasz sklep internetowy Lectus. Mając na uwadze czas klienta, zawężamy asortyment, by możliwie jak najbardziej ułatwić wybór tego jedynego mebla. Ale który stół ze szkła wybrać?
       
      Mały stół ze szkła

      Faktem jest, że jesteśmy uzależnieni od ilości miejsca, którym dysponujemy w kuchni czy osobnej jadalni. Wbrew powszechnemu przekonaniu, okrągłe szklane stoły wcale nie są mniejsze od stołów o kwadratowych blatach. Wręcz przeciwnie, okrągły stół pomieści więcej osób niż stół kwadratowy o takiej samej powierzchni. Stoły czteroosobowe stanowią najliczniejszą grupę mebli w naszym asortymencie – jest to popularna opcja dla małych rodzin, takich z jednym lub dwójką dzieci. W tej grupie odnajdziemy zarówno stół okrągłystół kwadratowy, jak i stół prostokątny. A jeśli mamy więcej niż jedno dziecko? Oczywistym wyborem w takiej sytuacji jest większy stół ze szkła.

      …a może jednak duży stół?

      Problem może pojawić się w momencie, kiedy chcemy podjąć gości na kolacji; nasz mały stół może wtedy nie pomieścić wszystkich bliskich nam osób. W pokonaniu tej trudności pomoże stół dla 8 osób. Wybór stołu ośmioosobowego rozwiąże kwestię zbyt małej powierzchni użytkowej, a jadalnia zyska na elegancji pod warunkiem, że mamy w niej miejsce na większy mebel. Stół, który wybieramy do naszej jadalni, musi być idealnie dopasowany do naszych potrzeb, będziemy bowiem korzystać z niego każdego lub prawie każdego dnia. Tylko ten jedyny mebel pomoże nam docenić wagę nie tylko tego, jak żyjemy, ale i w jaki sposób i z kim dzielimy nasz czas.

      +
      ZALOGUJ
      ZALOGUJ
      lub
      ZAREJESTRUJ