O nas:

Dla klientów:

Regulacje prawne:

Inspiracje:

Dane kontaktowe:

O NAS - Nasza odpowiedzialność
CSR

Dobrze wiemy jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Dlatego Lectus to nie tylko budowanie pozytywnych doświadczeń zakupowych naszych Klientów, opartych na uczciwości i szacunku. Lectus to również nie tylko rewolucyjny sposób na urządzanie Twojego mieszkania, czy jeden z najszybciej rozwijających się sklepów internetowych.

Lectus to znacznie więcej, to przede wszystkim my - ludzie, dla których zaangażowanie w kwestie społeczne czy te związane z poszanowaniem i ochroną środowiska naturalnego są wyjątkowo ważne. Mimo młodego wieku marki, od samego początku stawiamy na zrównoważony rozwój, w którym nasze sukcesy biznesowe idą w parze z możliwością wspierania inicjatyw o charakterze prospołecznym, ukierunkowanych przede wszystkim na problemy lokalnego otoczenia. Bo liczą się dla nas nie tylko korzyści finansowe czy cele biznesowe, ale również ludzie i ich problemy, edukacja, wspieranie rynku pracy, zwierzęta oraz ekologia - w trosce o lepsze jutro nas wszystkich!Drapaki dla kotów
Kociaki z schroniska w Opolu dostały nowe drapaki!
Wszyscy w firmie jesteśmy zwierzolubni. Dlatego regularna pomoc zwierzętom to dla nas oczywistość. Kiedy w okresie wiosennym schroniska miejskie oblężone są napływającą ilością młodych, bezdomnych kociąt postanowiliśmy wesprzeć te zwierzęta, do których los nie uśmiechnął się tak szeroko, jak do naszych własnych. Zorganizowaliśmy zbiórkę mokrej karmy dla małych kotów, a wśród darów znalazły się również pokaźnych rozmiarów drapaki, dzięki którym młode będą mogły się wyszaleć! Wszystkie dary przekazaliśmy dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Opolu. Obiecujemy, będą kolejne akcje pomocy dla zwierząt.


Konkurs dla dzieci
Konkurs dla Dzieci z Domów Dziecka w woj. Opolskim
Wakacje to czas zabawy na świeżym powietrzu, idealny na odkrywanie nowych pasji i rozwijanie sportowych zainteresowań. W tym roku zaprosiliśmy wychowanków domów dziecka, placówek wychowawczych oraz innych ośrodków dziecięcych mieszczących się w woj. opolskim do udziału w konkursie plastyczno – fotograficznym. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności oraz zdolności plastycznych i fotograficznych dzieci oraz promowanie aktywnych form wypoczynku na świeżym powietrzu. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prace na temat związany z hasłem konkursu – „Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu”.